DocLogix arendab digiteerimise lainet

Alna grupi ettevõte DocLogix, mis loob dokumentide ja protsesside juhtimise lahendusi, investeerib ekspordi arengusse. Ettevõte on olnud edukas nii Kanadas kui ka Ühendkuningriigis, kuid praeguseks on kõige rohkem tööd kohalikul turul. 19-st eelmisel aastal uute klientidega sõlmitud lepingust 17 on sõlmitud Baltimaades.

Eelmisel aastal kasvas OÜ Doc­Lo­gix tulu 18,5% võrra, 1,34 mln EUR 2015. aastal kuni 1,59 mln EUR eelmisel aastal. Ettevõtte EBITDA kasvas võrreldava perioodi jooksul 82 900 EUR-lt 124 900 EUR-ni.

2015. aastal oli DocLogix’i EBITDA langenud, kuigi ettevõtte tulu on 3 aasta jooksul kogu aeg kasvanud. Ettevõtte tegevjuhid seletavad, et langust on 2015. aastal põhjustanud palju suuremad investeeringud ekspordi turgudesse ning inimestesse.

„Eelmisel aastal töötas DocLogix kahes suunas: jätkas alustatud töid Baltimaades ning laienes Lääneturgudele, ennekõike Kanada ning Ühendkuningriigi turgudele. See strateegia võimaldas tulu kasvu rohkem kui 18% võrra ning uute klientide leidmist. Kokku 19 uut nime. Üldkokkuvõttes arendasime 2016. aasta jooksul klienditeenindust, suurendasime toodete arvu ning sisenesime uutele turgudele,“ – kommenteerib Audrius Girdvainis, DocLogix äriliini juht.

Ta rõhutab, et eelmise aasta kolmanda kvartali jooksul hakkas Lääneturgudega tegelev DocLogix’i meeskond orienteeruma tootmissektorile, kuna ettevõte nägi selgelt niinimetatud neljanda tööstusrevolutsiooni poolt põhjustatud digiteerimise vajadust.

Alustas Kanadast

Ühe edukaima eelmisel aastal välismaal läbi viidud projektina nimetab A. Girdvainis nafta- ja gaasitorustiku painutusi ning ühendusi tootva Kanada ettevõtte Triple D Bending tellimust. See ettevõte on nafta- ja gaasisektoris tuntud, seega leedulased loodavad, et hea tagasiside sellelt ettevõttelt aitab saada sellelt sektorilt rohkem tellimusi.

Muide, Triple D Bending tellimuse saamisel oli abiks leedulane  Rokas Radžiūnas, kes vastutab, suure Leedu ajakirja sõnul, selle ettevõtte protsesside arendamise eest.

Eelmisel aastal lõi DocLo­gix meeskond ka Suurbritannia turule kohandatud personalidokumentide juhtimise lahenduse (ingl HR Management solution) ja Kanadas ning Suurbritannias hakkas töötama partneri võrgu kaudu, ja see võimaldab saavutada paremaid müügitulemusi väiksemate kuludega, kui maksaks oma büroode asutamine.

Õige on see, et nagu oli eelnevalt mainitud, saab ettevõtte kõige rohkem tellimusi kohalikult turult. 19-st eelmisel aastal uute klientidega sõlmitud lepingust 17 sõlmiti Baltimaades. Ettevõtte tegevjuhid on arvutanud, et praegusel hetkel kasutab DocLogix’i süsteemi kokku 350 ettevõtet ja riigiinstitutsiooni 13 riigis maailmas.

Praegusel hetkel töötab ettevõttes 52 inimest, kuid juhtide sõnul nõuab kasv edasist kollektiivi suurenemist: DocLogix otsib aktiivselt programmeerijaid, projektijuhte, müüjaid, kes võivad töötada nii Leedu kui ka välismaa turgudega.

Allikas: www.vz.lt 

Kommentaarid
Soovime, et meie veebilehe sirvimine oleks võimalikult mugav, mistõttu kasutamegi küpsiseid (cookies). Klõpsates nppu „Nõustun”, nõustute ka küpsiste salvestamisega. Täpsemat teavet küpsiste kohta ja kuidas nendest saab keelduda, lugege DocLogixi privaatsuspoliitikast.